Home
All Products
Optoelectronics
LED Lighting - ColorOSRAM Opto Semiconductors Inc. LT Y87S-P2S1-35-Z
LT Y87S-P2S1-35-Z
5S-LT Y87S-P2S1-35-Z
LT Y87S-P2S1-35-Z
LED SIDELED GREEN 532NM 2SMD
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SIDELED |
| Color: | Green |
| Wavelength: | 532nm (523nm ~ 541nm) |
| Current - Test: | 10mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.4V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 12 lm/W |
| Current - Max: | 15mA |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 0.40 lm (0.20 lm ~ 0.60 lm) |
| Temperature - Test: | 25??????C |
| Viewing Angle: | 120?????? |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Right Angle |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | Flat Lead |
| Height - Seated (Max): | 2-SMD |
| Other: | 0.087 L x 0.043 W (2.20mm x 1.10mm),0.051 (1.30mm),, |
Related special
-
- LX60-20S
- Hirose
- CONN RCPT 20P 0.02 GOLD SMD R/A
- In stock
-
- LDS7000NQGI8
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- LDS7000NQGI
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- LM1815MX
- Texas Instruments
- IC AMP ADAPTIV VAR SENSOR 14SOIC
- In stock
-
- LM9044V
- Texas Instruments
- IC SENSOR DUAL INTER AMP 20-PLCC
- In stock
-
- LM1815N
- Texas Instruments
- IC AMP ADAPTIVE SENSOR 14-DIP
- In stock
-
- LM9044VX
- Texas Instruments
- IC AMP SENSOR INTERFACE 20-PLCC
- In stock
-
- LM9040MX
- Texas Instruments
- IC AMP DUAL SENSR INTERFC 14SOIC
- In stock
-
- LM9040M/NOPB
- Texas Instruments
- IC SENSOR DUAL INTER AMP 14-SOIC
- In stock
-
- LX7730MFQ-EV
- Microsemi Corporation
- IC TELE CONTR 64 CHAN 132CQFP
- In stock
-
- LX7730MFQ-EQ
- Microsemi Corporation
- IC TELE CONTR 64 CHAN 132CQFP
- In stock
-
- LX7730-ES
- Microsemi Corporation
- IC TELE CONTR 64 CHAN 132CQFP
- In stock
-
- LT1025CS8#TRPBF
- Linear Technology
- IC COMPENSATR THERM MCRPWR 8SOIC
- In stock
-
- LTKA00CN8#PBF-ND
- LTKA00CN8#PBF
- Linear Technology
- In stock
-
- LTKA01CN8#PBF-ND
- LTKA01CN8#PBF
- Linear Technology
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













